Bir başka gün yine motosikletle başka Buddha’ları ziyarete başladık. Tapınak ve heybetli heykeller konusunda oldukça yoğun olan bu ada halkı büyük oranda Budist’tir. Büyük Buddhalar’dan bir kısmı adanın kuzeyinde havaalanına yakın bir bölgede yer almaktadır.

Adanın kuzeyinde bulunan Bo Phut sahilinde güzel yerler bulunmaktadır. Buradaki otellerin plajlarını birşeyler yiyip içmek koşuluyla kullanabiliyorsunuz. Cha Weng ve Lamai sahillerinden sonra yüzmek için en çok tercih edilebilecek noktalardan biri burasıdır. Ayrıca, burda yine deniz kenarı çok sevmli bir yerde akşam yemeğimizi yemiştik. İlk defa hindistan cevizi suyu ve içeceğini içme fırsatı bulmuştuk. Kesinlikle coconut juice’ı içecek olarak tavsiye ederim.

Yine adanın kuzeyinde bulunan Fisherman’s Village tatilinizi son günlerinde kendinize ve tanıdıklarınıza hediyeler almak için ideal bir yerdir.

Samui’ye gelip masaj yaptırmadan kesinlikle dönmeyin. Hayatımda geçirdiğim en güzel en huzurlu zamanlardı. Gerek masajın güzelliği, gerek çevrenin güzelliği sizi gerçekten büyüleyecek. Masaj demişken öyle alelade bir yerden bahsetmiyorum.  Yaptırmanız gereken yer Tamarind Springs adındaki muhteşem büyüleyici yer. İçeri girdiğinizde telefonlarınızı ve eşyalarınızı bırakıyorsunuz ve doğanın tadını çıkarıyorsunuz. Bu sebeple içerde fotoğrafımız yok. Ama Samui’ye gitmişseniz kesinlikle masaj için buraya gidin!!! Telefonlarınızı aldıktan sonra size mükemmel bir içecek ikram ediyorlar. Burada yediğiniz her şey bitkisel ve doğal. İçerde mağaraların içinde saunalar, dışarda kayalıkların arasında havuzlar mevcut. Saunaya girmeden önce bitkisel kürler yaparak içeriye giriyorsunuz, terliyorsunuz ve sonra havuza giriyorsunuz. Bu şekilde 1 saat boş vaktiniz oluyor. Daha sonra sizin için hazırlanan yemekleri yiyorsunuz ve sizi masaja çağırıyorlar. Başlangıçta üç adet yağdan birini ve çeşitli bölgelerinizi seçtiğiniz masaj şimdi başlamak üzere. Müthiş bir dağda orman kokusunu içinize çekerek tepede tahtadan yapılmış muhteşem manzaralı bir yere çıkıyorsunuz. Gözlerinizi kapatıyorsunuz ve masajınız başlıyor. Çok güzel, huzurlu saatler sizi bekliyor. Baş masajını seçerseniz saçlarınıza hindistan cevizi yağı sürerek 1 saat boyunca masaj yapıyorlar. Masaj böylece sona eriyor ve buradan gitmek istemiyorsunuz. Biraz pahalı olsa da kesinlikle buna değecek 🙂

 

 

Şimdi Samui’de yaptığımız turu anlatacağım. Bu turda maymunları gördük, fillerle küçük turlar yaptık, adanın etrafını arazi araçlarıyla gezdik, adanın yüksekteki manzara noktalarına çıkıp yemek yedik, dalış yaptık ve eğlenceli birçok şey… En heyecanlı ve adrenalin dolu günlerimizden biri bu oldu. Adada yapmanız gereken aktivitelerin başında bizce bu aktiviteler yer alıyor.

Bir başka gün ise snorkelling turuna katıldık. Bizce bu da kesinlikle katılınması gereken turlardandır. Phangan, Tan, ve Tao adaları (Ko Phangan, Ko Tan, Ko Tao) vs. gibi yakın adalara dalış turları gerçekleştirilmektedir. Su altı kameramız olmadığı için denizin altındaki güzellikleri çekme fırsatımız olmadı. Fakat, bizce gözlerimizn gördüğü en güzel manzaralardan biriydi. Renkli balıklar, mercanlar, kayalıklar muazzamdı. Çok keyifli bir gün geçirdik. Ayrıca, sürat teknesiyle yaptığımız bu yolculuğu başka bir sürat teknesiyle yarış yapıp kazanarak bitirmemizi sağlayan kaptana teşekkürlerimizi sunmadan geçemeyeceğim. Kesinlikle turu tadı damağımızda kalarak bitirmiştik.

Eğer eğlenceyi seven kişilerdenseniz Full Moon Party de sizin için uygun olacaktır. Ayın belli zamanlarında gerçekleşen bu parti için Ko Phangan’a seferler düzenlenmektedir. Biz maalesef bu partiye gitme fırsatı bulamadık.

Ayrıca bu turlarda tırmanma yapma fırsatımız olmuştu. Bir adada tırmanma yaptıktan sonra muhteşem okyanus manzarası bizi karşılamıştı. Bütün yorgunluğumuza değmişti. Diğer bir adada ise tırmanış sonucu okyanus içinde bir göl havzasına ulaşmıştık. Bu manzara da oldukça büyüleyiciydi.

Bir başka gün ise adanın güneyini keşfetmek üzere yola çıktık. Burası epey ıssız bir yer. Ana yoldan çıkıp en güneye doğru yola devam ediyorsunuz. Burada iki tapınak  ve bir kelebek bahçesi (butterfly garden) ziyaret ettik. Bunlardan birinde mumyalanmış bir keşiş (mummified monk) bulunmaktadır. Bu tapınaklarda oldukça büyük heykeller yer almakta ve bir tanesi epey yüksek bir tepede yer aldığı için muhteşem bir de manzaraya sahip. Kelebek bahçesi ise umduğumuz kadar büyüleyici olmasa da bir kaç kelebek görmemiz ve güzel peyzajlı bir bahçe görmemiz adına keyifli bir gezi oldu. Bir de yolda karşımıza çıkan buffalo’yu unutmamak lazım tabi!!!

Yazının sonlarına yaklaşırken birkaç videoyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Son olarak adaya veda fotoğraflarımızla yazımı noktalamak istiyorum 🙂

Keyifli tatiller 🙂 …

Yorumlar kapatıldı.